Sık kullanılanlara ekle
  
   HABERLER
   POLİTİKA KAZANI
   RESMİ TELEFONLAR
  BİRAZ GÜLELİM
  İLETİŞİM
   
   
   
      LİNKLER
     Bergama
 
  
 

 


POLİTİKA KAZANI


Demek ki neymiş? Kara delik olmasınmış neden? Türkiye'nin en büyük iplik fabrikası kapatılmış. Bunu kim söylüyor? Tariş Başkanı, Bergamalı Basri Özçoban. Neden söylüyor? Neden olacak! Adam daha dünyanın ancak yarısını gezebildi. Tariş'i batırdı, şimdi de Tariş'in gayri menkullarını satarak geri kalan dünya ülkelerini gezecek. Adam haklı, bu dünya gecici!!!

Paran yoksa aday olamaz mısın? Ben emekli bir devlet memuruyum. Bütçem kısıtlı. Değil CHP Genel Merkezine 750 lira, Bergama CHP'ye yatıracak 100 liram bile yok. Ama CHP'ye, halkımıza hizmet etmek için varım. CHP'den il Genel Meclisine adayım.
                                                İbrahim Baytak

Umutsuz yaşanmaz ki! Bergama DP Belediye Başkan Adayı Mustafa Durmaz seçimlerde oldukça iddialı! DP, ANAP ve Genç Parti ile birleşecek Durmaz'da başkan olacak.

Ürper'in seçim yatırımı! Bergama Belediyesi Denetimli (Denetimsiz) şehir içi dolmuş ücretlerine %13 zam yapıldı. Gerçekte ise bu zam vatandaşa %25 olarak yansıdı. Şöyle ki, eskiden ücretler 1 lira 10 kuruştu. On kuruş olmadığı için ücretler 1 lira üzerinden alınıyordu. Yeni zamla birlikte dolmuş ücretleri 1 lira 25 kuruş oldu.

Bergama üzerinde bir hayalet dolaştı! Hürriyet Ege ekinde kısa bir haberde Dr. Muharrem Toprak'ın CHP Bergama Belediye Başkan adayı olacağı haberi bomba gibi düştü. CHP ve halk tarafından geniş destek gören bu haber, başta AKP olmak üzere diğer partilerde paniğe neden oldu. Muharrem Toprak ise "haberim yok" dedi. Bergama'da dengeler değişmedi ve herkes rahat bir nefes aldı.

IMF'nin isteği doğrultusunda, nüfusu 2000'nin altında olan ilçelerin kapatılması listesinde yer alan Ayaskent, tarih kentler statüsünde yer alarak köy olmaktan kurtuldu. Ayaskent Belediye Başkanı CHP'nin ilgisizliği nedeniyle yine, kendini köy yapmak isteyen AKP'den belediye başkan adayı olacak.

Danıştay Ovacık Altın Madeni ile ilgili çok ilginç bir karar aldı! Danıştay kararının özü; "biz madeni zaten 1997 yılında verdiğimiz bir kararla kapattık, bu maden hala açık mı?"

Danıştay'ın verdiği karar doğrultusunda Koza Altın Madeni 29 Ocak 2009 tarihine kadar kapatılmış olacak. Peki maden kapatılır mı? Hukuk devleti olursa elbette kapatılır. Ama şimdi maden kendisine göre yeni bir ÇED toplantısı düzenleyecek sonra da İzmir Valilinden yeni bir izin almaya çalışacak.

Bergamalılar hayal kırıklığına uğradı, bizim Bergamalı, İsrail Elçisi Gabby Levy Siyonist İsrail politikasının savunucusu olduğu ortaya çıktı. Şimdi herkes merak ediyor elçi Gabby Levy yeniden Bergama'ya gelirse Başkan Ürper onu nasıl karşılayacak?

CHP'de adaylık başvuru süreleri doldu. CHP üyeleri ya başvuru paralarını denkleştiremedi ya da kazanacaklarına inanmamış olacaklar ki, Belediye Meclis Üyelikleri başvuruları 25'i bulmadığı gibi İl Genel Meclisine başvuran hiç kimse olmadı.
 

 

 

 

Koza Altın ile Bergama Belediyesi mahkemelik! Bergama belediyesi kimden? AKP'den, Koza Altın Madeni kimin? aynı çevrenin. Böyle düşünen Koza Altın'a belediyeden izin almadan dağıttığı, yapıştırdığı afişler yüzünden Bergama Belediyesi 2.5 milyar ceza yazdı. Koza cezayı yargı yoluna taşıdı.

Bergama CHP'de iki aday kıyasıya yarışıyor. Projelerini parti üyelerine anlatarak mı? Hayır. "O çok kötü, ben çok iyiyim" diyen faks, email türü yöntemlerle genel merkeze birbirlerini şikayet ederek.

CHP'de iki aday olduğu için CHP'li üyeler bu adayların etrafında "saf tutuyor" kimse bu adaylarla seçim kazınılır mı? Hesabı yapmıyor. Bu aday adayı, aday, başkan olursa kendi konumunun ne olacağına bakıyor.

Neymiş! Bülent Arınç, "Raşit Ürper bizim adamımızdır, başka aday istemem" demiş! Geçen seçimlerde Abdullah Gül de, Raşit Ürper için, "kardeşim" demişti. Gerçi sayın Gül hiç kardeşinin ziyaretine gelmediyse de belki sayın Arınç Bergama'ya gelir ne de olsa, Manisa Bergama'ya oldukça yakın.

Görev adamı! "Bergama'mızı hak ettiği onurlu ve aydınlık geleceğine taşıma ve Partimizin iktidarını sağlama yolundaki mücadele ve kararlılığımın gücümü yalnızca sizlerden, Cumhuriyet Halk Partisinin sade ve alçakgönüllü üyelerinden aldığımın altını kalın çizgilerle çizmek isterim. Bu yüce görevden kaçmak, Bergamalı'nın onuruna, benim onuruma yakışmaz."
      Halim Yazıcı CHP Bergama Belediye Başkan aday adayı


Doğru söze ne denir! DP Belediye Başkan adayı Mustafa Durmaz, "Konu özgüven ise; TBMM'de gurubu dahi olmayan bir partinin belediye başkan adayı olarak karşınızdayım." Diyor.

Dikili Belediye Başkanı Osman özgüven, "10 tona kadar suyu bedava verdiği" için yargılanıyor. Mahkeme çıkışında Özgüven, "Halkımız bana yine görev verirse bu sefer 20 tona kadar suyu ücretsiz veririm."  diyor.

Bergama 2008 yılında turistle doldu taştı! Başkan Ürper" Travel Turkey Fuarı"ında Bergama'yı tanıtması sonucu, turistler akın akın! Bergama'ya geldi.

Her yerde olduğu gibi Bergama'da da eczacılar, evlerini, tarlalarını vs.lerini satarak eczaneye sermaye yapıyor. Böyle giderse Bergama'da eczane kalmayacak.

Seçim öyle değil böyle olur! Bergama baro temsilciliği seçimlerinde, Yüksel Peker ve Sıtkı Sarıyer aday oldu. Her ikisi de 26 şar oy alınca Baro İzmir İl Yönetimi Faruk Orman'ı temsilci olarak atadı.

Her tür ticareti Bergama dışından yapan, çöp konteynerlerini bile Konya'da alan Başkan Ürper gitsin Konya'dan aday olsun.
                                         Bergamalı bir esnaf


Tekstil Fabrikası kendisine okul arıyor! Raşit Ürper'in bulup getirdiği "yatırımcı" Bergamalı işçileri, esnafı, belediyeyi tokatlayıp gittikten sonra şimdi başkan fabrikaya, Ege üniversitesini veya Dokuz Eylül üniversitesini davet ediyor. Herkes tarafından davet alan üniversiteler de "bakalım" diyerek başından savıyor.
 

 

Bergama'da bir cemaat, Başkan Ürper ile ilişkilerini kopardığı için yerel seçimlerde MHP adayı Karadiken'i destekleyecek.

Bergamalı CHP'liler, var olan iki aday adayından başka, Mehmet Gönenç ve Halim Yazıcı'dan başka aday çıkarılması durumunda Bergama DP adayı olan Harita Mühendisi Mustafa Durmaz'ı destekleyecekler.

Allianoi 'ye girmek yasak! Basın mensubu iseniz hepten yasak. Bakanlık Allianoi 'nin unutulmasını, basında hiç yer almamasını ve el altından baraj olmasını istiyor.

Belediye parasıyla seçim broşürü gibi kitap bastıran Başkan şimdi de Belediyenin aracını parti renklerine boyuyor. Bergama Belediyesinin logosu bellidir. Sarı ve mavi renkler nereden çıktı! Bu bir siyasi ahlaksızlık örneğidir.
               Mehmet Gönenç CHP Belediye Başkan aday adayı

Bergama'da Halim Yazıcı'nın CHP Belediye Başkan adayı olmasını savunanlar, Mehmet Gönenç'in önünü kesmek için onun Baykal karşıtı olduğu dedikodusunu yayıyorlar.

Bir önceki Belediye Başkanı Akif Ersezgin, seçim öncesi katı atık depolama tesisini yapmaya çalışıyordu. Şimdi de Başkan Ürper katı atık depolama tesisi yapımına başladı. Gidenler galiba katı atık tesisi yüzünden gidiyorlar.

Çatıya taşınan garajda komiklikler son bulmuyor. 15 kilometrelik, Göçbeyli, Alibeyli gibi köylerin dolmuşlarına 14 km fazla yol yaptırarak yeni garaja sokan Başkan Ürper, Tepeköy dolmuşlarını da Bergama'ya sokmuyor. Tepeköy'e gitmek isteyenler dolmuş veya ücretsiz belediye otobüslerine binerek önce garaja gidecekler oradan Tepeköy dolmuşlarına binecekler. İyi de Tepeköy ile garaj arası sadece 150 metre.

Bazı Bergamalılar CHP adaylarını güçlü bulmuyorlar. Bu adaylarla CHP seçime giderse Başkan ürper yeniden başkan olabilir diyorlar.

Bergama Ticaret Odası Eski Başkanı Ali İhsan Süter yeniden aday olmayacağını açıkladı. Demokrasilerde çok güzel bir olay da yerine Melih Kahraman'ın gelmesini istiyormuş. Bu duruma karşı çıkanlar yeni yönetim için kolları sıvamış durumdalar. Üyelerine duyurulur.

Kömürcüler sizlere ömür! Bergama'da kömür ticareti yapanlar kendilerine başka iş arıyorlar. Kömürcüler, "AKP Hükümeti herkese bedava kömür dağıttı biz kömür satacak vatandaş bulamıyoruz" diyorlar.


CHP'nin Bergama Belediye Başkan adayının Mehmet Gönenç olması durumunda, bazı ANAP'lılar ve BEGİAD (Bergamalı Genç İşadamları Derneği) üyelerinin önemli bir kısmı CHP'ye oy vereceklerini söylüyorlar.

Bergama -Dikili arası bölge Bergama ve Dikili'nin geleceği! Bu bölge yakın gelecekte tamamen sera ve termal turistik tesislerle dolacak. Yalnız UFAAACCCCIIIIK bir sorun var, altın Madeni. Maden yeni atık barajı yaparak kapasiteyi 200 bin tondan sadece bir milyon toncuk kapasiteye yükseltiyor.

SORU:
1- Bergama Belediyesinin Ilıca tesislerinde neden içki yasak?

 

 

ismetbaytak@hotmail.com

bergamaturkey@yahoo.com

kuzeyege@yahoo.com